Przesyłki kurierskie – transport i logistyka

Poznaj pracę kuriera od podstaw ! Odkryj tajniki tej pracy i sprawdź czy warto podjąć pracę kuriera.

Zabezpieczenie przesyłek

Nowoczesne zabezpieczanie przesyłek

W dobie rozkwitu handlu elektronicznego, produkcja zabezpieczeń przesyłek może okazać się niezwykle dochodowym interesem. Okazuje się jednak, że konkurencja na tym rynku jest dosyć duża,a producenci wciąż rywalizują między sobą w wypuszczaniu nowinek technologicznych. Form zabezpieczania produktów na czas ich transportu jest wiele: od kartonów, poprzez wypełniacze, folie stretch, taśmy  zabezpieczające, po technologie, które można nazwać hi-tech. Produkcja tego typu zabezpieczeń wiąże się z kilkoma zasadniczymi kwestiami.

W zgodzie z środowiskiem naturalnym
Firmy produkujące zabezpieczenia przesyłek w coraz większym stopniu zwracają uwagę na ekologię. Dokładają więc wszelkich starań, aby produkowane przez nich zabezpieczenia były nie tylko skuteczne, ale również przyjazne środowisku naturalnemu. Jest to również ukłon w stronę klientów, którzy poszukują tego typu rozwiązań. Ciekawym przykładem działań w tym zakresie jest produkt firmy Pregis o nazwie EP-Flex Renew, który jest już dostępny w naszym kraju. Jest to folia pełniąca rolę wypełniacza przesyłek. jej podstawową zaletą jest fakt, że rozkłada się od roku do pięciu lat, w zależności od warunków panujących na wysypisku śmieci. Po upływie tego czasu nie pozostawia po sobie żadnych nieprzyjaznych dla środowiska odpadów. W porównaniu ze zwykłą folią, to prawdziwy przełom.

Bezpieczeństwo przesyłek na pierwszym miejscu
Klienci kupując produkty zabezpieczające do przesyłek liczą przede wszystkim na to, że będą one dobrze spełniały swoją rolę. Jednym z ciekawszych rozwiązań zabezpieczających jest pianka poliuretanowa. Ta samokształtująca się masa dopasowuje się w taki sposób do produktu, że całkowicie go unieruchamia. Stanowi przy tym doskonałe zabezpieczenie wokół produktu. Produkt w takim opakowaniu może przebyć każdą drogę w różnych warunkach. Pianka poliuretanowa sprawdza się przy zabezpieczaniu naprawdę „trudnych” pod tym względem produktów np. takich, które posiadają nieregularne kształty.

Błędy popełniane przy pakowaniu przesyłek
Nawet najbardziej nowoczesne technologie zabezpieczania przesyłek nie zastąpią zdroworozsądkowego myślenia. Niestety zabezpieczając przedmioty do transportu popełniamy wciąż podstawowe błędy. Jednym z nich jest nieprawidłowy dobór wielkości kartonu do pakowanego produktu, co wiąże się oczywiście z późniejszymi konsekwencjami. Zdarza się na przykład, że przy paletyzacji kartony na spodzie zostają zgniecione przez pozostały towar, a tym samym uszkadzają produkty wewnątrz opakowania.  

Nagminnym błędem są źle unieruchomione kartony (sposób pakowania box in box). Niektórzy w ramach tzw. oszczędności wkładają do kartonów za mało wypełniacza. Powoduje to, że produkty po prostu łatwo przemieszczają się w opakowaniu zbiorczym, a o uszkodzenia w tej sytuacji nie trudno.

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przy pakowaniu jest nieprawidłowy dobór rodzaju tektury do wagi wysyłanych towarów. Zbyt słaba tektura pęka i gniecie się pod wpływem ciężaru zawartości. Jak łatwo przewidzieć, ryzyko uszkodzenia przesyłanych produktów wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *