Koalicja R2RC

Koalicja R2RC (Right to Repair Campaign – Kampania Prawo do Naprawy) zainicjowana została przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, gdyż brak znajomości niezależnego rynku motoryzacyjnego wśród osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa wymaga silniejszych działań. Koalicję oprócz SDCM-u, jako koordynatora Kampanii, utworzyły także STM, Moveo oraz ZPBM.

Członkowie koalicji podkreślają, że jest ona otwarta i zapraszają do współpracy także inne organizacje wierząc, że te do niej dołączą, rozumiejąc potrzebę integracji środowiska.

Koalicja powstała z początkiem 2015 roku. Jej założyciele, rozumiejąc potrzebę integracji środowiska, postanowili podjąć wspólne działania w celu podniesienia świadomości polityków o potrzebie właściwych zmian regulacji prawnych dla motoryzacji.

Aktualności

04

maj
Przeciętny użytkownik samochodu stara się zawsze kupić jak najtaniej, będąc przekonanym że oszczędzać nie można jedynie na zdrowiu i bezpieczeństwie. Paradoksalnie, nie bierze tego drugiego ...

04

maj
Popularność warsztatów niezależnych rośnie w Polsce z roku na rok. Wiąże się to niewątpliwie ze wzrostem świadomości praw konsumenta rynku motoryzacyjnego. Przedstawiamy 10 korzyści z ...

Członkami koalicji są:

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM)

SDCM SDCM zrzesza i reprezentuje interesy międzynarodowych przedsiębiorstw działających w przemyśle motoryzacyjnym, jak również polskich producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych. SDCM jest członkiem FIGIEFA – europejskiej organizacji reprezentującej interesy operatorów niezależnego sektora motoryzacyjnego.

www.sdcm.pl

Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM)

Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM) powstało w 2001 roku. Skupia i reprezentuje najważniejszych producentów, importerów z branży wyposażenia warsztatów samochodowych, autoryzowanych stacji obsługi pojazdów i Stacji Kontroli Pojazdów. Członkami organizacji są także osoby indywidualne działające w branży techniki motoryzacyjnej.
STM należy do europejskiej organizacji EGEA European Garage Equipment Association zrzeszającej producentów i dystrybutorów wyposażenia warsztatowego.

www.stm.org.pl

MOVEO

Moveo MOVEO to organizacja pracodawców branży motoryzacyjnej, szczególnie dedykowana niezależnym warsztatom oraz Stacjom Kontroli Pojazdów.

www.moveo.org.pl

Związek Pracodawców Branży Motoryzacyjnej (ZPBM)

ZPBM Związek Pracodawców Branży Motoryzacyjnej (ZPBM) to organizacja zrzeszająca pracodawców MŚP sektora motoryzacyjnego.

www.zpbm.pl